دوشنبه ٠٣ ارديبهشت ١٣٩٧
گالری تصاویر
پیوندهای مهم

تشکیل پرونده

تشکیل پرونده دانشجویی

1-     ثبت نام و ورود به سامانه تایید اسناد کنسولی( tak.mfa.ir)

2-     تکمیل پرونده دانشجویی و پرینت کد رهگیری مربوط به ان

3-     اسکن و بارگذاری گواهی اشتغال به تحصیل به روز با تاریخ دقیق شروع تحصیل در قسمت تایید مدارک > تایید گواهی اشتغال به تحصیل و پرینت کد رهگیری مربوط به آن

4-     در زمان مراجعه حضوری، با بهمراه داشتن اصل ( شناسنامه ، کارت ملی،كارت معافیت و یا پایان خدمت، گذرنامه و آخرین مدرک تحصیلی ) میتوانید نسبت به تایید نهایی پرونده دانشجویی و تایید گواهی تحصیلی اقدام نمایید.

 

پی نوشت: چنانچه اصل مدارک هویتی فوق در ایران باشد ، می بایست یکی از بستگان و یا آشنایان با ارائه ی مدارک فوق به وزارت امورخارجه تهران ساختمان شماره 3 ویا نمایندگی های وزارت امورخارجه در استانها نسبت به رویت اسناد و ارسال تصویر آنها به سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی اقدام نمایند. و همچنین یاداوری میگردد قبل از مراجعه به بحش کنسولی ضمن تماس نسبت به دریافت مدارک اطمینان حاصل نمایید.

تبصره:  دانشجویانی که دارای پرونده دانشجویی بوده و خواستار انتقال مقطع به مقطع بالاتر هستند پس از انجام امور فارغ التحصیلی میتوانند با اسکن و بارگذاری گواهی اشتغال به تحصیل به روز مربوط به مقطع جدید باتاریخ دقیق شروع تحصیلو مراجعه به بخش کنسولی  نسبت به انتقال مقطع خود اقدام نمایند.

تذکر مهم

از آنجا که ارائه تسهیلات دانشجویی به دانشجویان پسر که از معافیت تحصیلی استفاده مینمایید( یعنی فاقد کارت معافیت یا پایان خدمت هستند) و  همه ی دانشجویان ( دختر و پسر) شاغل به تحصیل در رشته های مربوط به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ؛ منوط به دریافت نتیجه استعلام از وزرات علوم / بهداشت می باشد، لذا این سه گروه از دانشجویان در زمان مراجعه حضوری جهت تشکیل پرونده دانشجویی می بایست علاوه بر انجام موارد یاد شده، مدارک زیر را نیز بهمراه داشته باشند:

1-     اصل گواهی اشتغال به تحصیل

2-     اصل و تصویر شناسنامه تمام صفحات

3-     اصل و تصویر کارت ملی

4-     اصل و تصویر گذرنامه ( صفحات اول ، ویزای معتبر مالزی ، ورود و خروج از ایران)

5-     اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی

6-     2 قطعه عکس

7-     تعهدنامه ( مخصوص دانشجویان وزارت بهداشت)


دانشجویان وابسته به وزارت بهداشت می بایست فرم تعهد نامه ( متن در زیر آمده است ) را در قسمت  " وکالتنامه>تصدیق امضا  " در سایت (tak.mfa.ir)وارد نموده و زمان مراجعه همراه با سایر مدارک  پرینت کد رهگیری آن را نیز بهمراه داشته باشند.


" بدینوسیله اعلام می دارم که تشکیل پرونده تسهیلاتی هیچگونه تعهدی برای وزارت بهداشت آموزش درمان پزشکی و مرکز خدمات آموزشی مبنی بر پذیرش و یا ارزشیابی مدارک تحصیلی اینجانب................................... شاغل به تحصیل در کشور مالزی  در رشته ...........................دانشگاه.......................... ایجاد نخواهد کرد. تشکیل پرونده صرفا جهت استفاده از تسهیلات غیر ارزی بوده و ارزشیابی مدارک طبق ضوابط و مقررات وزارت متبوع انجام می پذیرد و اینجانب حق هرگونه اعتراض در این زمینه را از خود سلب می نمایم.  "

 

بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران-کوالالامپور

اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران